Hoşgeldiniz Bugün 11 17 2018
#

KARAMÜRSEL SU KAÇAĞI ARAMA

su-kacagi1

KARAMÜRSEL SU KAÇAĞI ARAMA Su Kaçağı Arama, Kaçak Su Bulma, Noktasal Cİhazla Su Kaçağı Arama, Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Günümüzde evlerde, işyerlerinde yani su tesisatı olan her yerde su kaçağı oluşabilir. Su kaçağı oluşması tesisatın eski olmasıyla alakalı olduğu kadar yeni bir tesissatın iyi bağlanmaması ya da başka bir sebeple sızdırma yapması da mümkündür. Su kaçağı bulma önceden tüm tesisat kırılarak yapılırdı. Şimdi ise su kaçağı bulma cihazları ile kolayca yapılmaktadır.
Su kaçağı olan bölgeyi bulmak için; su kaçağı bulma cihazı tesisatın üzerinde gezdirilerek; cihazın üstündeki ekrana düşen ses dalgalarında oluşan değişimlerden kaçağın yeri tespit ediliyor. Tespit edildikten sonra bölge de kırma işlemi yapılıyor ve kaçağın onarımı gerçekleştiriliyor. Kısa sürede işlemin tamamlanmasına imkan sağlayan bu cihazlarla zaman kaybı en aza indirilmiş oluyor. Ayrıca da çok büyük ve uzun bir kırma işlemi yapılmadığından da maliyei daha düşük oluyor. Bu şekilde hem zamandan hem de maddi açıdan tasarruf sağlanmış oluyor.
Su kaçağı oluşan bölgenin temini için geliştirilen bu sistemle; artık kaçak tamir işi hem usatası hem de tamirin yapılacağı yerdekiler için büyük bir sorun olmaktan çıkmıştır.


Benzer Yazılar
5 Ekim 2015 Image00027

Gebze

5 Ekim 2015 Image00156

Başiskele

5 Ekim 2015 image description

Derince

DAHA FAZLA
Yorum Yap